tipy a triky

Ve spolupráci s Vámi, věrnými návštěvníky našeho webu jsme připravili rubriku plnou rad a tipů pro všechny hráče Medal of Honor. Děkujeme všem zúčastněným, konkrétně Marek „Nero“ Babjak, Milan „mijunior“ a mé maličkosti :-DGranátomet

Pokud hrajete za Soldiera, stiskem klávesy 3 na útočné pušce se zapne granátomet. Nabíjení granátu je dost zdlouhavé, tak tady mám jeden trik:

Když chcete nabít granátomet, nemusíte čekat celou dobu, kdy ho tam animace vloží. Stačí začít animaci přebíjení, pak rychle stisknout klávesu 2 a pak zase rychle 3. Vyhnete se dlouhé animaci přebíjení a „lala“ granátomet je nabitý!Granáty

Mnoho lidí nerozumí rozdělení granátů ve hře. Tady je jejich rozdělení:

SoldierSmoke granáty (dýmovnice). Jsou dokonalé jako clona když se chcete někam dostat a střílejí na vás nepřátelé. Sniper a Special ops mají Frag granáty (Tříštivé granáty). Podle mě jsou spíše jen zvukový efekt, ale někdy pomohou „vykouřit“ nepřítele z kempu.Podporné akce

Když nasbíráte určitý počet bodů, dostanete podpůrné akce. Více o nich naleznete na tomto webu v sekci multiplayer. Tady jsou moje rady:

Když si nejste jistí, že ofenziva (dělostřelectvo, rakety, Mortara ,…) zabijí dostatek nepřátel, raději použij defenzivu. Defenzivu pomůžete celému svému týmu (Kevlarové vesty, lepší náboje,…) a navíc získáte hodně bodů. Za ofenzivu máte jen tolik bodů kolik úmrtí způsobíte. Já používám jen defenzivu, ale když vidím, že hodně nepřátel je pohromadě, raději použiji ofenzivní ostřelování.Kulometná hnízda

Na některých mapách najdete kulometná hnízda. Jak s nimi zacházet? Krásná ukázka kulometu je na mapě Hellmand Valley, při druhém objective (Deffend Hill – ubraňte kopec). V domě na teroristickém kempu najdete zabudovaný kulomet (viz. obrázek). Do kulometu nastoupil podržením tlačítka F. Když ho použijete, nemyslete si, že teď jste superman. Zespodu na váš kulomet krásně vidí a sniper či raketometníci vás můžou sejmout. Pro to se snažte dodržet tyto zásady:

Aby vás nezabili, nesmí v KH spatřit. Snažte se moc nehýbat s kulometem, pohyb kulometu lehce uvidí a spojenci spustí palbu, když se rozhodne střílet, musíte si být 100% jistí. Pár výstřelů a konec, rychle musíte stisknout F, neboť nepřátelé spustí na vaši pozici palbu z raketometů, které vás mohou snadno zabít. Takže málo pohybu s KH, když vystřelíte, tak na 100%, a když vystřelíte a možná se trefíte, tak rychle utíkejte pryč.Obrněná vozidla

Na dvou mapách (Letiště a Hellmand Valley) jsou pro spojenecké síly k mání obrněná vozidla. Mohou do nich nastoupit dva hráči: řidič, hl. střelec a kulometčík. Pohyb s tankem je dost složitý, ale dokáže zachránit život. Raketometníci opozičních sil vás můžou odrovnat už na 3 zásahy, při štěstí při dvou střelách. Proto se snažíme být stále v pohybu aby, vás nemohli trefit. Když už máte tušení, že tank by mohl vybuchnout, okamžitě stiskněte F a utečte do krytu. Pro opoziční síly je to docela jednoduché … Special ops a jejich raketomety střílí dost účinně a rychle. Kromě zabíjení vojáků jsou raketomety dobré i na tanky. Taktika je jednoduchá:

Dostat se do blízkosti asi 20–30 m od tanku, namířit a střelit …

Autor: Marek „NeRo“ Babjak

Mód Combat Mission

Pečlivě volte třídu dle svých priorit, v tomto módu musí přidat ruku k dílu každý, aby tým uspěl. V roli útočníků využívejte BVP, dobře ovládáno dokáže obráncům řádně zatopit a pěšákům ulehčit cestu. V HC je však třeba brát ohled na nebezpečí střelby do vlastních řad, nejen že vám to odečítá skóre, ale mezi hráči nebudete příliš v oblibě. V případě omylu není na škodu omluva, jsme jenom lidi.

Na mapě Helmand Valley muže v případě poškození i dobře posloužit jako zátaras. Při dobývání bunkru na kopci není na škodu zatarasit s ním první vchod do něj v místě kde se spouští odečet obsazení postu. Je nejblíž spawnu obránců a dva vstupy se brání lépe než tři.

Na mapě Shakikot Mountains se jako útočníci neobejdete bez smoke granátů, pozor má je jen třida rifleman. Jejich použiti je jediná šance jak proniknut sítí sniperů k vraku vrtulníku a zaskórovat. Jista koordinace je nutností, tento post nejvíc prověří sehranost a smysl pro spolupráci týmu. Na všech mapách se vždy přesvědčte že post, který jste dobili je čistý než postoupíte dál. Obránce zapomenutý v zádech dokáže řádně potrápit, tím spíš pokud je vybaven sniperkou, není to zrovna férový způsob boje ale válka není fér. Za hloupost se platí. V roli obránců se pokud možno co nejrychleji snažte eliminovat obrněnce útočníků. Stejně tak není na škodu umístit nálož do míst, kudy musí projet, bohužel u toho je třeba, aby vlastník zůstal na živu do chvíle než ji odpálí.

Tento mód je opravdu radost hrát když se sejde dobrá parta, která je schopna se aspoň minimálně doplňovat. Bohužel ve hře samotné jsem neobjevil voice chat, takže slovní komunikace se musí řešit jiným způsobem. Jenže to už je jiná liga. Nejdůležitější je vyváženost, jen snipeři si s BVP neporadí, s brokovnicí uspějete nablízko, ale v otevřenějším terénu jste nahraní. Nebuďte líní procházet servery a najit si ty, kde se vám bude nejlépe hrát. Osobně bych preferoval ty s Punkbusterem. Není ostuda odejít z rozehraného kola, když zjistíte, že tým není schopen táhnout za jeden provaz, možností je plno a proč se trápit s lidmi, kterým nejde o společný zájem. V tomto módu není prioritní skóre jedince, ale pocit vítězství nad druhou stranou.

Autor: Milan „mijunior“

Návod proti cheaterům v MP (a instalaci PunkBusteru)

Cheatři. Každý je zná. Cheaty jsou již dokonce i pro MoH. Jak se před Cheatery chránit? Je to jednoduché.

cheater-small

Hra Medal of Honor svůj multiplayer chrání nejznámějším AntiCheatovým Systémem – PunkBusterem. Některé servery mají zapnutý PunkBuster (Požadují mít nainstalovaný PunkBuster) a některé ne. Na těch, které PB nevyžadují se obvykle zdržují cheateři. Myslíte, že vám pomůže admin? Zapomeňte. Nejčastěji je cheater právě admin a nejlehčí mapa pro cheatování je Shahikot mountains. Takže na nechráněných Shahikot Mountain je nejvyšší šance najít cheatra. Pokud se chcete cheaterům vyhnout, musíte jít na server s PunkBusterem, ale potřebujete mít PB nainstalovaný a nastavený. Pro někoho je instalace jednoduchá a má to hned. Pokud instalaci nechápete, zde je návod:  • 1. Stáhneme si PunkBuster (odkaz)

Stažený soubor nainstalujeme kdekoli na HDD.

  • 2. Nastavíme PunkBuster

Otevřeme program Punk Buster, nahoře v menu dejte Add a Game Vybereme Medal of Honor. Nyní nastavte hlavní složku s hrou MoH (C: / Program Files / ElectronicArts / Medal of Honor). Dáme OK.

  • 3. Nastavíme hru

Pokračujte podle videa (odkaz).

Autor: Marek „NeRo“ Babjak

Krytí a střelba

Tato hra se nese v reálném stylu, určitě byste jako vojáci nepobíhali jen tak v palebném poli. A tak je to i v této hře. Musíme tu rozlišit kempení a krytí. To je věc, kterou si tu lidé hodně pletou. Kempení bude v tom případě, když se někde zašijete a tam budete setrvávat po celou dobu hry. Krytí je pomalý a opatrný postup vpřed, který se vám prostě musí vyplatit. Pokud budete postupovat s rozvahou, máte menší šanci toho, že někomu vběhnete do rány. A naopak třeba nachytáte někoho, kdo se těchto rad nedrží.

Co se střelby týče, tak zde není moc co řešit. Jako všude jinde, i zde je nejlepší mířit co možná nejvýše, takže hlava a hrudník. To jsou ty nejzranitelnější místa na hráčích. Rozhodně se nevyplácí střílet jako zběsilý. Rozvaha se tu cení víc. Na dálku je lepší střely dávkovat, na blízko se zase nevyplácí zaměřovat, protože pak stačí pár rychlých pohybů protihráče a už nevíte kam mířit.

Autor: Vojtěch „Gambler“ Mikyska