Zákaz prodeje Medal of Honor

Gambler 3. 9. 2010 Pá 15:46 komentáře

Nedávno se do hry MoH pustil britský ministr obrany Liam Fox, který požadoval úplné zrušení prodeje této hry v Anglii. Teď se do hry pustili i vojenské obchody. Konkrétně obchody GameStopu, které se nacházejí na vojenských základnách americké armády. Všechny tyto obchody zrušili prodej MoH, z důvodu možnosti hrát v multiplayeru za stranu Talibanu. Stažení hry z obchodů si vyžádala přímo Armáda a Air Force Exchange Services, což je agentura, která dodává zboží americkým vojákům. Hra se tím pádem nebude prodávat v žádném z obchodů GameStop na amerických vojenských základnách. Své rozhodnutí neprodávat hru Medal of Honor vystvětlují, že je to „kvůli respektu pro minulé a současné muže a ženy v uniformách."

Stažení hry potvrzuje i Velitel Major Generál AAFES Bruce Casella:

„Je nám líto potíží, které tím způsobíme autorizovaným obchodům, ale jsme optimističtí a věříme, že rozumí citlivosti situací, kdy jde o život, které tento produkt prezentuje jako zábavu."

Kvůli těmto názorům vydalo EA prohlášení:

„Medal of Honor je zasazen do dnešní války, kde se hráči vžijí do role dnešního vojáka. Nabízíme hráčům možnost hrát za obě strany. Většina z nás to dělala, když nám bylo sedm. Pokud je někdo četník, někdo musí být zloděj. Někdo je pirát a někdo musí být vetřelec. V multiplayeru Medal of Honor někdo musí být Taliban."

Zdroj: eurogamer.cz

Komentáře