popis hry

popishry2

Medal of Honor se vrací a po desetileté šňůře úspěchu v zákopech druhé světové války se děj přesunuje do současnosti, konkrétně do Afghánistánu, kde budou hráči operovat coby zvláštní jednotky Tier 1. Electronic Arts oznámili, že vývojářský tým úzce spolupracuje s opravdovými jednotky Tier 1 od raného vývoje a snaží se tak vytvořit jednu z nejautentičtějších a nejpropracovanějších first-person akcí na světě. Příběhy inspirované skutečnými událostmi odhalují poslání dnešního elitního vojáka, jeho vůli, myšlení a nekompromisní profesionalitu.

popishry1

Medal of Honor je postaven na nejlepší úrovní propracovanosti singleplayerové kampaně. O vše se postarali vývojáři z EA Los Angeles, aby se nový Medal of Honor comeback zařadil mezi nejlepší hry současné generace.

Tier 1

Tato poměrně neznámá entita, která funguje pouze pod přímým velením NCA (National Command Authority)*, je tvořena pečlivě vybranou skupinou vojáků a povolávána do operací nejvyšší důležitosti, ve kterých neúspěch jednoduše nepřipadá v úvahu.

Uniformu ozbrojených sil USA obléká přes 2 miliony vojáků, námořníků a letců. Z nich spadá přibližně 50 tisíc pod velení speciálních (nekonvenčních) jednotek. Členové tzv. Tier 1 jsou však postaveni ještě výše a nezávisleji než špičky speciálních sil. Jejich přesný počet je předmětem tajemství, avšak nepřesahuje několik stovek. Jsou živoucími chirurgickými nástroji současného válečnictví, skutečnými velmistry aplikace násilných prostředků.

Právě touto vojenskou superelitou je nový Medal Of Honor inspirován. Hráč se ujme role těchto válečníků v boji proti nepříteli na nejnáročnějších a nejnebezpečnějších bojištích dnešního Afghánistánu.

National Command Authority je ustálené označení pro kolektiv nejvyššího zákonného velení ozbrojených sil USA. Jinými slovy Tier 1 dostávají jen přímé příkazy od prezidenta a ministra obrany Spojených států.

Zdroj: electronicarts.cz