beta

Po první betě, která probíhala na začátku prázdnin vývojáři hry posbírali spousty připomínek od hráčů. Výsledkem je další, tentokrát Open Beta již finální fáze hry. Bude probíhat pouze čtyři dny. Od 4. do 7. října 2010. K dispozici budete mít dvě nové mapy a dva módy. První mapa je Kunar Base a bude se odehrávat v módu Sector Control. Druhá mapa s názvem Shahikot Mountains je v módu Combat Mission. Do bety se dostanete přes tento odkaz. Pokud by vás zajímalo, co všechno bylo změněno, kompletní seznam naleznete zde. Prezident EA Games Frank Gibeau se také vyjádřil, že po této betě se snad konečně objasní vše, co se odehrávalo kolem možnosti hrát za Taliban.Linky ke stažení Open Beta Klient: Electronic Arts, FilePlanet, Big Download, Steam.První rychlé, stručné dojmy z open bety

Po delším a po nějaké době i dost úmorném čekání, kdy se konečně připojím na nějaký server, jsem se dočkal a ještě že tak. Po prvním připojení do hry, konkrétně na mapu Kunar Base, jsem se rozzářil jako vánoční stromeček. Perfektní grafika, skvěle zpracovaná mapa, která nedává žádnou výhodu jednomu nebo druhému týmu. Tím mám na mysli – žádná možnost zakempení se se sniperkou a čekat. Vůbec ne! Hra konkrétně na této mapě, která je menší než druhá dostupná (Shahikot Mountains), má ohromný spád a nemáte tu ani chvilku oddechu. Nepřátelé jsou opravdu na každém kroku a vy se tak cítíte opravdu jako při dobývání nějakého afghánského městečka či bunkru.

Druhá mapa, na kterou jsem zavítal, byla jak jinak než mapa s názvem Shahikot Mountains, která mně osobně už tolik nevyhovovala, co se rychlosti hry týče. Zde už jsem občas narazil na mé neoblíbené snipery :). Ale ke hře to patří, každá mapa je přizpůsobena trochu jinak, aby si každý přišel na své. A i zde jsem našel velmi kvalitní prvky, mezi které se řadí hlavně občasná malá přehlednost. V jednu chvíli se před vámi zvedne oblak sněhu a vy v tom okamžiku nevíte kde jste, co je před vámi a jediné, co zbývá, je hledat rychle úkryt. Také je jistě příjemná změna, když se z vyprahlé pouště dostanete do krásně zasněžených hor.

Dalším velmi pozitivním prvkem jsou zbraně a jejich možnosti úprav. V podstatě až když jsem se dopracoval ke známému Red Dot zaměřovači, jsem začal pořádně hrát a vychutnávat si pocit ze hry :).

Takže abych to shrnul, po zhruba třech hodinách hry je moje hodnocení SUPER!